Výstavy

POZOR - STRÁNKA SE UPRAVUJE - ODKAZY NEFUNGUJÍ!

V našem evangelickém kostele jsme se rozhodli konat výstavy. Umělecká díla mohou dostat nový rozměr. Divák kolem nich neprochází jako v galerii, ale může jejich působení vnímat např. při bohoslužebném dění.
V naší uspěchané době se mi tento způsob vnímání uměleckého díla jeví jako ozdravný.
Umění původně patřilo k duchovnímu životu člověka. Zdá se mi, že z toho důvodu může sakrální prostor poskytnout obrazům nový rozměr a velkou hloubku. Věřím také, že i umění dává zpětně člověku, účastníku bohoslužebného dění, nový pohled na mnohá duchovní témata.
Vernisáže bývají vždy po bohoslužbách, v 11hodin. Jelikož kostel není galerie, není přes týden otevřen. Návštěvu je nutné předem domluvit u faráře, tel: 317 795 634, další info viz. http://sobehrdy.evangnet.cz/index.php?kde=0
Petr Turecký, farář, historik umění

• Kristýna Pilecká, jaro 2007; o autorce; foto z výstavy v kostele
  • František Dörfl, podzim 2007; o autorovi; foto s F. Dörflem z vernisáže v kostele