Výstavy

V našem evangelickém kostele jsme se rozhodli konat výstavy. Umělecká díla mohou dostat nový rozměr. Divák kolem nich neprochází jako v galerii, ale může jejich působení vnímat např. při bohoslužebném dění.

V naší uspěchané době se mi tento způsob vnímání uměleckého díla jeví jako ozdravný.

Umění původně patřilo k duchovnímu životu člověka. Z toho důvodu může sakrální prostor poskytnout obrazům nový rozměr a velkou hloubku. Věřím také, že i umění dává zpětně člověku, účastníku bohoslužebného dění, nový pohled na mnohá duchovní témata.

Vernisáže bývají vždy po bohoslužbách, v 11hodin. Jelikož kostel není galerie, není přes týden otevřen. Návštěvu je nutné předem domluvit u faráře, tel: 317 795 634, další info viz. http://sobehrdy.evangnet.cz/index.php?kde=0

Petr Turecký, farář, historik umění

Kristýna Pilecká, jaro 2007; o autorce; foto z výstavy v kostele

František Dörfl, podzim 2007; o autorovi; foto s F. Dörflem z vernisáže v kostele; úvodní slovo

Jindřich Boška, jaro 2008; o autorovi; foto z výstavy v kostele; ukázky z díla; pozvánka

Ladislav Postupa, podzim 2008; o autorovi; foto z výstavy

MICL - Michal Novotný - jaro 2009; foto z výstavy; text z časopisu Protestant.

podzim 2009 - Krišan Peterescu; úvodní slovo

jaro 2010 - Čestmír Suška; úvodní slovo

podzim 2010 - Michal Tomek - Žebříky - foto obrazů a zahájení výstavy - úvodní slovo zahájení výstavy. Stránky autora.

jaro 2011 - Irena Křivánková, Motýli. Stránky autorky.

podzim 2011 Michal Dus - fotografie

jaro 2012 Radan Wagner - obrazy.

podzim 2012 Jana Turecká - obrazy.

jaro 2013 Aleš Novák - krajiny.

jaro 2014 Zbyněk Mergental, obrazy.

jaro 2015 Iva Fialová, obrazy.

podzim 2015 Tomáš Tichý, obrazy.

jaro 2016 Josefína Dušková, obrazy, objekty

Připravujeme