Ekumenické bohoslužby - kázání: Alexandr Flek (po bohoslužbách přednáška Martina Zouna)

29.01.2012 10:00

Alexandr Flek - od roku 1994 se věnuje na plný úvazek překládání Bible. Jím vedený překlad pod názvem Bible, překlad 21. století (dříve NBK) se stává známým projektem v České republice i zahraničí. Překlad Nového zákona byl dokončen v roce 1998, překlad Starého zákona v roce 2008.

Alexandr Flek zde bude přítomen v rámci jednání skupiny tzv. Jesus Fraks

Kdo jsou
Jesus Fraks?
  téma

Možná máte v povědomí název CD od skupiny DC Talk, který zněl podobně. Někde jste možná slyšeli i překlad slova ''freak''; blázen pro něco, podivín atd. Když to dáte dohromady s Jesus, tak z toho vyjde ''blázni pro Ježíše'' nebo něco v tomto smyslu.
     Tento název nese hnutí, které vzniklo v Německu, přesněji na severu Německa, v roce 1994. U jeho zrodu stálo několik křesťanů, kteří sdíleli stejnou vizi: oslovit ty, kteří ještě neslyšeli... A koho měli na mysli? Kdo ještě neslyšel v Německu, v zemi reformace?
     Do některých subkultur mají kazatelé i evangelisté dveře zavřené. Divokou, tvrdou a nezávislou scénu chtěli oslovit právě Jesus Freaks z Hamburku. A dařilo se to! Začali se rozrůstat a zakládat nové skupiny a sbory v dalších městech, které byly složeny převážně z lidí z ulice. Nyní existují také ve Švýcarsku a Rakousku.
     Jesus Freaks v Čechách spolupracují s organizací v Německu, hlavně co se týče pořádání koncertů a zájezdů na festival Freak Stock. Do budoucna mají za cíl podporovat křesťanskou rockovou hudbu, zvát do České republiky zahraniční kapely, podporovat křesťanskou alternativní kulturu a také spolupracovat s lidmi, kteří mají k této scéně blízko.
     Jde o vytváření určitého mostu, mezi undergroundem a církví, o odstraňování překážek. Chtěli bychom mluvit s lidmi o Ježíši Kristu v takovém stavu, v jakém jsou. S jejich náušnicemi, tetováním, s čímkoliv, co mají, a zvěstovat jim Krista. Ježíš to nazval: ''Být ve světě, ale nebýt ze světa.''
     Více informací můžete najít na internetové adrese: http://freakstock.hyperlink.cz nebo http://www.jesusfreaks.com